A stroke egy súlyos betegség, mely során hirtelen, kritikusan kevés vér jut az emberi agyba, és ez hatással lesz a gondolkodásunkra, a mozgásunkra – életünk minden pillanatára.
Az egyik percben még egészségesek, vidámak és kommunikatív vagyunk, a következőben viszont szédülni kezdünk és kettős látásunk lesz. Féloldali végtaggyengülést, bénulást érzünk. Nehezen értjük meg, mit mondanak a többiek. Nem tudjuk kifejezni a gondolatainkat, esetleg iszonyatos fejfájásunk támad és látótér kiesésünk lesz. Ezek a stroke tünetei.
A fenti statisztikát saját csoportunkban készítettük, az eredmény sokkoló: egyre több a fiatal és munkaképes korú, akikre a stroke közvetlenül lecsapott (a stroke szó angolul leütést, lecsapást jelent).
Az alapítvány létrehozója, Sarkadi Gabriella 2006-ban szenvedte el a stroke-ot. Az esélyeiről: 10 emberből kb. 1 él túl egy olyan súlyosságú stroke-ot, amivel ő szembesült, és 10.000 ilyen túlélőből nagyjából 1 gyógyul szinte maradéktalanul. A felépülése közel négy évig tartott. Úgy gondolta, hogy „szerencséje” olyan áldás, ami felelősséggel jár. Ezért is hozta létre a stroke-on átesett betegek újrakezdéséért és a teljes felépülésük elősegítéséért a Strokeinfót és szervezi az 5 napos, intenzív rehabilitációs táborunkat.
Ez 5 csodálatos nap, mely reményt és új lendületet ad a gyógyulási folyamatnak!
A stroke-ból nem lehet csak a gyógyszerek segítségével meggyógyulni, óriási szerepe van a gyógytornának és a logopédiai gyakorlatoknak, a lelki és mentális támogatásnak. A táborban ezekből a rehabilitációs tevékenységekből épül fel minden nap, de a közösségben eltöltött közel egy hét is nagyon jó hatással van a testi és lelki felépülésre.
A részvételi szándékot az info.stroketabor@gmail.com címen lehet jelezni, a válasz vagy befogadás, utána jelentkezési lap küldése, vagy várólistára kerülés.
2017-es táborról képek, élménybeszámlók
2018-as táborról képek, élménybeszámolók
2019-as táborról képek, élménybeszámolók